Festival duchovnej piesne pohladil dušu

XXV. ročník verejnosťou obľúbeného „Festivalu duchovnej piesne" máme nenávratne za sebou. Doznievajú v nás dojmy a zážitky z nedeľňajšieho popoludnia, ktoré sme spolu s účinkujúcimi a divákmi strávili v Gréckokatolíckom chráme Matky Ustavičnej Pomoci v Starej Ľubovni druhú adventnú nedeľu, 8.12.2019.


Tradícia zborového spevu v regióne horného Spiša je viac než silná a medzi spevákmi i folklórnymi skupinami populárna, o čom neodškriepiteľne svedčí aj podujatie - festival, ktorý vyše dve desiatky rokov spoluorganizujeme spolu s Gréckokatolíckou farnosťou Matky stavičnej pomoci v Starej Ľubovni. Nedeľné poobedie, ktoré už neodmysliteľne patrí k predvianočnému obdobiu v našom mestečku.


Spolu bezmála 200 hostí, ktorí sa stovkám divákom predstavili s liturgickými piesňami východného i západného obradu vytvorili nezabudnuteľný program, ktorý v predvianočnom období pohladil dušu nejedného prítomného diváka. Snáď medzi najvýraznejších interpretov, ktorí sa v gréckokatolíckom chráme v onú nedeľu účastníkom festivalu predstavili, možno považovať hosťky dvadsiateho piateho ročníka festivalu, a to speváčky ľudových piesní Annu Poráčovú a Moniku Kandráčovú.


Ešte stále v nás doznievajú emócie, ktoré v nás nezmazateľne zanechal tohtoročný Festival duchovnej piesne, no s vervou sa púšťame do príprav dvadsiateho šiesteho ročníka podujatia „Festivalu duchovnej piesne".