Kalendár podujatí - september 2018

 • Fotografické dielne

  6.9.2018 - 9.9.2018
  Fotografické dielne len s tými najlepšími lektormi, tradične s Kamilom Vargom a Jozefom Česlom. Na účastníkov čaká opäť iná téma, tentokrát "Krajina a život v nej".
  Kultúra Stará Ľubovňa
 • Slávnosti poľsko - goralskej kultúry

  9.9.2018
  Srdečne pozývame na jedno z prvých jesenných podujatí, na SLÁVNOSTI POĽSKO - GORALSKEJ KULTÚRY. Na námestí gen. Štefánika v Starej Ľubovni sa v tematickom programe predstavia folklórne kolektívy prezentujúce goralskú alebo poľskú ľudovú kultúru, chýbať nebude krojovaný sprievod účinkujúcich, remeslá, dobré jedlo a ľudová zábava.
  Kultúra Stará Ľubovňa
 • Prvá škola ľudového tanca v Starej Ľubovni

  28.9.2018
  ĽUDOVÝ TANEC PRE VŠETKÝCH! Pretože nie každý má možnosť byť súčasťou folklórneho kolektívu - vznikla potreba nájsť spôsob, ako sprístupniť ľudový tanec širokej verejnosti... Zakúste tancovačku pri ľudovej muzike tak, ako to kedysi zažívali naši starí rodičia po období dlhých pôstov...Prvá tanečná škola v St. Ľubovni spojená s prednáškou: VTEDY A DNES - PO STÁROČIA VEDĽA SEBA vráti tanec "z javiska" medzi jeho reálnych tvorcov, medzi ľudí. Príďte si zatancovať a okrem iného sa dozviete, že aj improvizácia patrí k ľudovému tancu...
  Kultúra Stará Ľubovňa Dom kultúry