Podujatia

Okresná súťaž DFS

OKRESNÁ SÚŤAŽ DFS 2013

K stiahnutiu

1. apríla 2011 sa v Dome kultúry v Starej Ľubovni konala okresná súťaž detských folklórnych súborov.
So siedmimi choreografiami sa predstavilo 7 detských folklórnych súbrov: Jastrabčan zo Šarišského Jastrabia - VIJEME VINOK (ved. Dr.  Rešetárová, Mgr. Filičková), Plavčanka z Plavča - HRY NA LÚKE (ved. Magdaléna Janošková), Kečera z Jakubian - PASTE ŠA TELILIČKY, NA LUCI VESELO (ved. Mgr. Eva Fáberová), Radosť z Kamienky - PASTUSI NA LUKE (ved. Mária Škvarová, Svetlana Bittnerová), Orlovčanka z Orlova - PASTE SA HUSOČKI (ved. Mgr. Jana Gladišová), Pidpoľančik z Jarabiny - ZAHRAJME ŠA NA MUZIKANTIV (ved. Marta Ruckschlosová), Ľubovňanček zo Starej Ľubovne - GORALSKÝ TANEC OVEČKY (ved. Dr. Alena Konevalová).
Odborná porota pracovala v zložení: Juraj Švedlár, choreograf a tanečník z Kežmarku, Mgr. Veronika Boďová, hudobníčka a speváčka zo ZŠ na Levočskej ul. v Starej Ľubovni a Mgr. Peter Mosorjak, hudobník ZUŠ v Starej Ľubovni.
Výsledky súťaže:
STRIEBORNÉ PÁSMO: DFS Jastrabčan, DFS Plavčanka, DFS Kečera, DFS Radosť, DFS Pidpoľančik, DFS Ľubovňanček
ZLATÉ PÁSMO: DFS Orlovčanka z Orlova - postupuje na krajskú súťaž, ktorá sa uskutoční 30. apríla v Raslaviciach

  V Kultúrnom dome v obci Raslavice v Bardejovskom okrese sa 30. 4. 2011 uskutočnila krajská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov ( ďalej len DFS). Jej cieľom je aktivovať deti pre hľadanie a spracovanie hudobno-folklórneho materiálu, vytvárať priestor pre prezentáciu a vzájomnú konfrontáciu súborov, objavovať talenty. Zároveň umožňuje úspešnú činnosť prezentovať na verejnosti.
      Zameranie krajskej prehliadky bolo dostatočnou výzvou aj pre DFS Orlovčanka z Orlova, ktorého zriaďovateľom je ZŠ v Orlove (na okresnej súťaži získali zlaté pásmo). Súbor vedie Mgr. Jana Gladišová zo Šarišského Jastrabia. Porota pod vedením Ing. Ladislava Bačinského (choreografa) vyzdvihla predovšetkým štýl spracovania, intonačnú čistotu a spôsob autentického podania.
      Nezískali síce zlaté pásmo s postupom na celoslovenskú súťaž, ale získali strieborné pásmo z 19 zúčastnených DFS z Prešovského samosprávneho kraja, začo im patrí poďakovanie.

Uskutočnila sa 31. marca 2009. Koná sa každý druhý rok.  Súťaže sa zúčastnili  detské súbory Plavčanka z Plavča, Kečera z Jakubian, Kerekica z Lomničky, Domováčik z Podolínca a Pidpoľančík z Jarabiny. Na krajskú súťaž do Raslavíc postúpil DFS z Jarabiny – získali diplom za uchovávavie ľudových tradícií v zlatom pásme.

Nastavenia cookies